2019 Saint Louis Results

ALL STAR

EXOTIC POLE | All Star

  1. Corey Elyse

HAMMOCK | All Star

  1. Megan Loreen

  2. Taylor Hill

  3. Antisocialaerialist

LYRA | All Star

  1. Charity Leach

  2. Megan Loreen

LYRA | All Star Doubles

  1. Colleen Renee/Aurelia Roue

  2. Aubrey DePew/Ashley Elizabeth Kene

POLE ART/POLE FIT | All Star

  1. Brittnai

  2. Jocelyn Wetherington

  3. Kristina

POLE ART | All Star Doubles

  1. Leah Franklin and Corey Elyse

SILKS | All Star

  1. Shannon Swinburne

  2. Kamrynn Holmes

  3. Jojo Hopkins

SILKS | All Star Jr

  1. Char Baird

SPECIALTY | All Star

  1. Colleen Agozzino

  2. Megan Loreen

  3. Professor Roue

SPECIALTY | All Star Doubles

  1. Aubrey DePew/Cooper Henke


ALL STAR JUDGES

  • Aaron McCoy

  • Alyson Domoto

  • Charlee Davis

  • Jordan Mazur

  • Karolyn Nevarez

  • Rebecca Hellemans

AERIALYMPICS JUDGES

  • Amanda Okolo

  • Amber Cahill

  • Becca Von

  • Leah Franklin

  • Megan Assenmacher-Umthun

  • Rae Benda

ADVANCED

EXOTIC POLE | Advanced

  1. Mónica Rubí

  2. Shannen Woodrey

HAMMOCK | Advanced

  1. Amanda Okolo

  2. Jessie Davis

  3. Shantel Kristian

HAMMOCK | Advanced Jr

  1. Savannah Mumma

  2. Sariah Xiong-Moua

  3. Sydney Cross

LYRA | Advanced

  1. April Cook

  2. Sophia Cox

  3. Kaitlyn Genereux

LYRA | Advanced Doubles

  1. Kaity Lange/Becca Von

LYRA | Advanced Jr

  1. Kika Salgo

POLE ART | Advanced

  1. Shelia Franklin

POLE ART | Advanced Jr

  1. Cullen Scott

POLE DANCE | Level 2

  1. Heather Honious

POLE FIT | Advanced

  1. Brittoney Green

SILKS | Advanced (Group 1)

  1. Monica Xiong

  2. Celeste Leizer

  3. Kamryn Bell

SILKS | Advanced (Group 2)

  1. Allison Lind

  2. Lorelei Marquis-Samon

  3. Krystal Kay

SILKS | Advanced Doubles

  1. Alissa Snider/Courtney Carter

SILKS | Advanced Jr (10 and Under)

  1. Marlenna Hassler

SILKS | Advanced Jr (11-13)

  1. Elle Zinn

  2. Eva Brodt

  3. Clarity Qualls

SILKS | Advanced Jr (14-17)

  1. Isabel Lavallee

  2. Bliss

  3. Baylee Murray

SPECIALTY | Advanced Jr

  1. Shayla Cordray

INTERMEDIATE

EXOTIC POLE | Intermediate

  1. Sessaly Noelle

  2. Velvet Crush

HAMMOCK | Intermediate

  1. Monica Pitts

  2. Blonde Rose

  3. Tiffany Furbee

HAMMOCK | Intermediate Jr

  1. Jaycee Roethel

  2. Bella Webb

  3. Reese Moriarty

LYRA | Intermediate

  1. Sarah Elizabeth

  2. Robyn Bianconi

  3. Ashley Ferber

LYRA | Intermediate Jr

  1. Elliot Malone

  2. Juliet Fansler

  3. Azy

LYRA | Intermediate Jr Doubles

  1. Teagan Roethel/Jaycee Roethel

  2. Kaylee Boyd/Natalie Chute

POLE ART | Intermediate

  1. Dae

  2. Amanda Marie

POLE FIT | Intermediate

  1. Sarah Michelle

  2. Krystal Kay

  3. Elizabeth Sparkles

SILKS | Intermediate (Group 1)

  1. LizaBeth

  2. Luke Woodcock

  3. Enjely Mora

SILKS | Intermediate (Group 2)

  1. Peteria

  2. Captain Marvel

  3. Alisha

SILKS | Intermediate Doubles

  1. Antisocialaerialist/ Celeste

SILKS | Intermediate Jr (10 and Under)

  1. Maia Smyl

  2. Lily Hackney

  3. Adalyn

SILKS | Intermediate Jr (11-13)

  1. Teagan Roethel

  2. Marissa Sidwell

  3. Kay Haas

SILKS | Intermediate Jr (14-17)

  1. Graysen Chamblin

  2. Kate Matthews

  3. Twistina

SPECIALTY | Intermediate

  1. Trinity Morgan

SPECIALTY | Intermediate Jr

  1. Suzette Reyes Camacho

NOVICE

EXOTIC POLE | Novice

  1. Nicole

HAMMOCK | Novice

  1. Lindsay Fedie

LYRA | Novice Jr

  1. Laney Weaver

LYRA | Novice

  1. Lindsay Browning

POLE ART | Novice

  1. Nicole

SILKS | Novice

  1. Jennifer Miller

  2. Darcy Russel

SILKS | Novice Jr

  1. Sophia Schwally

SPECIALTY | Novice

  1. Twen Peeks

Silks.jpg