Schedule

2019 St Louis Regionals

 
 
Day-1.gif

5:00 PM | Exotic Pole

Exotic.gif

Novice

Nicole

Intermediate

Sessaly Noelle

Velvet Crush

Advanced

Shannen Woodrey

Mónica Rubí

All Star

Corey Elyse

6:00 PM | Specialty

All Star

Colleen Agozzino

Professor Roue

Megan Loreen

Jamin Kreighbaum

All Star Doubles

Aubrey DePew/Cooper Henke

Rad Roller.png

6:30 PM | Hammock

All Star

Taylor Hill

Megan Loreen

Antisocialaerialist

T-Star

7:15 PM | Pole Art/Pole Fit

All Star Doubles

Leah Franklin and Corey Elyse

All Star Pole Art

Kristina

Jocelyn Wetherington

All Star Pole Fit

Brittnai

7:45 PM | Lyra

All Star

Megan Loreen

Charity Leach

All Star Doubles

Colleen Renee/Aurelia Roue

Aubrey DePew/Ashley Elizabeth Keane

8:30 PM | Silks

All Star Jr

Char Baird

All Star

Shannon Swinburne

Kamrynn Holmes

Jojo Hopkins

Jessica Smith

Ashley Elizabeth Keane

9:15 PM | Awards

T&J Awards Logo.jpg
Day-2.gif

11:30 AM | Specialty

Intermediate Jr

Suzette Reyes Camacho

Intermediate

Trinity Morgan

Novice

Twen Peeks

11:50 AM | Hammock

Novice

Lindsay Fedie

Intermediate Jr

Reese Moriarty

Bella Webb

Jaycee Roethel

Intermediate ~ 12:15 PM

Blonde Rose

Tiffany Furbee

Kjirstin Thull

Rhiannon Riley

Payton Vogel

Koren Mickelson

Sydney Huddleston

Monica Pitts

Patient.gif

1:15 PM | Lyra

Novice Jr

Laney Weaver

Showcase No Feedback

Vida Schmidt

Vera Schmidt

Novice

Lindsay Browning

Intermediate Jr

Lily Cavett

Addison Cabeen

Elliot Malone

Azy

Juliet Fansler

Intermediate Doubles Jr ~ 2:15 PM

Kaylee Boyd/Natalie Chute

Teagan Roethel/Jaycee Roethel

Intermediate

Britney Brown

Robyn Bianconi

Alli

Sarah Elizabeth

Heather Honious

Lauren Shaffer

Jessalyn Hoffman

Heidrun Bean

Ashley Ferber

poleactive.png

3:30 PM | Pole Art

Novice

Nicole

Intermediate

Amanda Marie

Dae

3:50 PM | Pole Fit

Intermediate

Sarah Michelle

Kay Hornbrook

Elizabeth Sparkles

Krystal Kay

4:30 PM | Silks

Novice Jr

Sophia Schwally

Novice

Jennifer Miller

Darcy Russel

Intermediate Jr (Under 10) ~ 4:50 PM

Ainsley Nelson

Lily Hackney

Adalyn

Ava Weaver

Coraline Shedd

Maya Gillespie

Maia Smyl

Intermediate Jr (11-13) ~ 5:30 PM

Lena Graham

Kayleigh Kazmierczak

Nora Browning

Marissa Sidwell

Kay Haas

Isabel Rakers

Alexis Cash

Teagan Roethel

Intermediate Jr (14-17) ~ 6:30 PM

Morgan-Renee Bilhartz

Twistina

Kate Matthews

Samantha Tiemann

Jia Greenhouse

Erica Deardorff

Kika Salgo

Samara Dominey

Graysen Chamblin

Intermediate (Group 1) ~ 7:20 PM

Nikki Collette

Antisocialaerialist

Luke Woodcock

Liza Beth

Megan Ellis

Christy Bates

Stefanie Hagopian

Bridgett Howard

Enjely Mora

Intermediate (Group 2) ~ 8:15 PM

Riley Tuchfarber

Amy Arnote

Courtney Ishihama

Erin Mohr

Neonium

Jeto Gingersnaps

Alisha

Peteria

Intermediate Doubles

Antisocialaerialist/ Celeste

9:15 PM | Awards

Day-3.gif

Noon | Hammock

Advanced Jr

Sydney Cross

Sariah Xiong-Moua

Savannah Mumma

Anika Vazquez-Plyshevsky

Advanced ~ 12:30 PM

Amanda DeGraw

Brigit Brooks

Amanda Okolo

Alana Till

Shantel Kristian

Ashlyn Knutson

The Painted Lady

Sarah Vollmer

Haley Boyd

Jessie Davis

XPole-logo.jpg

2:00 PM | Pole Art

Advanced Jr

Cullen Scott

Advanced

Shelia Franklin

2:15 PM | Pole Fit

Advanced

Brittoney Green

2:20 PM | Pole Dance

Level 2

Heather Honious

DewPoint.jpg

2:30 PM | Lyra

Advanced Jr

Kika Salgo

Advanced

Emily Schenk

Cheyenne McCausland

April Cook

Sophia Cox

Leah Franklin

Kaitlyn Genereux

Dotti

Advanced Doubles

Kaity Lange/Becca Von

3:30 PM | Specialty

Advanced Jr

Shayla Cordray

4:00 PM | Silks

Advanced Jr (Under 10)

Marlenna Hassler

Advanced Jr (11-13)

Blu

Breanna

Madison Chittester

Amber Pekarek

Maya Vazquez-Plyshevsky

Eva Brodt

Clarity Qualls

Neko Dossett

Savannah Mumma

Elle Zinn

Zoe Middleton

Advanced Jr (14-17) ~ 5:30 PM

Bliss

Hannah Brosenitsch

Maddie McMaster

Isabel Lavallee

Jazzy Fairbanks

Juliet Fansler

Baylee Murray

Char Baird

Advanced (Group 1) ~ 6:45 PM

Celeste Leizer

Heather Lloyd

Kamryn Bell

Marion Meirlaen

Monica Xiong

Katherine Chatfield-Reed

Katie Rock

Kelly Jones

Advanced (Group 2) ~ 7:45 PM

Marissa Friesen

Lorelei Marquis-Samon

Trinity Morgan

Krystal Kay

Sydney Huddleston

Courtney Hedges

Cassandra Adams

Allison Lind

Bianka Heymann

Advanced Doubles ~ 8:35 PM

Alissa Snider/Courtney Carter

9:00 PM | Awards